10 patarimų aviabilietų užsakymui, kad jie kainuotų pigiau

1. Aviabilietai būna pigesni, jei tarp išvykimo ir grįžimo įsiterpia savaitgalis (tiksliau, naktis iš šeštadienio į sekmadienį). Taip yra todėl, kad aviakompanijos galėtų daugiau uždirbti iš keliaujančiųjų verslo reikalais: šie kaip taisyklė savaitgaliui grįžta namo, o taip pat yra mažiau jautrūs kainai. Jei nenorite kelionėje praleisti savaitgalio, nusiteikite mokėti „verslo tarifą“.

2. Kaip ir kiekvieną taisyklę, šią irgi galima apeiti:) Bet tik tuo atveju, jei tuo pačiu maršrutu skraidote dažnai (pavyzdžiui, kas savaitę). Tereikia nusipirkti vieną bilietą į abi puses, apimantį savaitgalį, ir kitą bilietą į abi puses (irgi apimantį savaitgalį), tik atvirkštine kryptimi ir kitomis datomis. Pavyzdžiui, jeigu planuojate skristi iš Vilniaus į Londoną, kuriame išbūsite nuo pirmadienio iki penktadienio, o kitą pirmadienį pakartosite kelionę šiomis dienomis, galite nusipirkti aviabilietą Vilnius-Londonas-Vilnius su išvykimu šį pirmadienį ir grįžimu kitos savaitės penktadienį, ir antrą aviabilietą maršrutu Londonas-Vilnius-Londonas šiam penktadieniui-kitam pirmadieniui.

Dėmesio! Dėl suprantamų priežasčių tokio gudravimo aviakompanijos netoleruoja ir pervežimo sutarties sąlygose tai draudžia, pasilikdamos teisę panaikinti taip įsigytus aviabilietus. Praktikoje tai gali ir neužkliūti, ypač jei pasitaiko tik kartą-kitą, o ne su tuo pačiu keleiviu vyksta reguliariai. Juk gali būti ir tikra būtinybė skubiai grįžti namo, nesusijusi su „piktnaudžiavimu“ (aviakompanijų nuomone). Bet saugiausia - ir teisiškai nepriekaištinga - antrajį aviabilietą pirkti iš kitos oro bendrovės.

3. Yra teigiančių, kad aviabilietai taip pat pigesni, juos perkant savaitės viduryje.  Nesame skyrę tam pakankamai dėmesio, kad galėtume patvirtinti arba paneigti - bet pabandyti patikrinti šią taisyklę visada galima;) 

4. Norėdami sutaupyti, būkite lankstūs: skirtingą dieną ar net kitu tos pačios paros metu tas pats maršrutas gali kainuoti ir kelis kartus pigiau. Žinoma, pigiausi - nepatogiausiu laiku vykdomi skrydžiai. Bet jei kaina - pagrindinis kriterijus...

5. Aviabilietai būna pigesni iškart po didesniųjų švenčių, tuo tarpu per jas keliauti visada brangiau.

6. Atminkite: tiesioginis skrydis - prabanga! Jei tiesioginis skrydis į norimą miestą atrodo brangus, paieškokite alternatyvaus maršruto su persėdimu. Tokie galbūt mažiau patogūs, bet visada pigesni (kaip tik dėl šios priežasties).

7. Šiame interneto amžiuje visai nesunku nusipirkti aviabilietą ir kitoje šalyje nei toji, iš kurios skrendate - kad ir naudojantis čia išvardintomis rezervavimo sistemomis. Pirkti užsienyje gali būti pigiau dėl kelių priežasčių: palankaus valiutų santykio, valstybinių mokesčių ar aviakompanijų taikomų rinkliavų (pavyzdžiui, tokių kaip liūdnai pagarsėjęs „kuro mokestis“) ir t.t. Be to, dažnai apsimoka kelionę pradėti šalyje, kuri nėra jūsų pasirinktos aviakompanijos gimtoji: konkuruodamos svetimoje rinkoje aviakompanijos paprastai parduoda bilietus pigiau nei namų rinkoje, kur jų padėtis tvirta.  Todėl, pavyzdžiui, su „Lufthansa“ geriau išskristi iš Londono (tradicinė „British Airways“ teritorija) ar Honkongo (kur skraido daug vietinių konkurentų) nei iš vokiečių milžino pagrindinių oro uostų Frankfurto prie Maino ir Miuncheno.

Galima pasakyti ir kitaip: iš kur beskristumėte, dėl geresnės kainos rinkitės nevietinę aviakompaniją.

8. Dėl rinkos ir skrydžių krypties specifikos neretai skrydis tuo pačiu maršrutu kainuoja skirtingai priklausomai nuo to, kuriame gale pradedate kelionę - ar kuriame gale užsakomas aviabilietas.

9. Normaliame (ne aviakompanijų kainodaros) pasaulyje gali atrodyti nelogiška, bet dažniausiai bilietas į abi puses kainuoja pigiau nei skrydis į vieną pusę. Tai susiję su aukščiau minėta „savaitgalio taisykle“ - perkant atskirus pigius bilietus į vieną pusę būtų labai lengva ją apeiti.

Todėl net jei skrendate į vieną pusę, patikrinkite ir kiek kainuotų aviabilietas į abi puses. Tikėtina, kad apsimokės nusipirkti būtent tokį, o antrojo segmento paprasčiausiai neišnaudoti.

Vėlgi - oro bendrovės teoriškai turi teisę pareikalauti iš jūsų, kad pilnai įvykdytumėte sutartinę prievolę ir panaudotumėte ir atgalinį segmentą. Praktikoje jos tiesiog perskaičiuotų jūsų bilieto kainą taip, lyg jis ir būtų buvęs į vieną pusę (taigi brangesnis) ir pareikalautų iš jūsų primokėti skirtumą. Tačiau taip nutinka itin retai - jei tik nesikartoja nuolat arba pats keleivis nesikreipia į aviakompaniją, reikalaudamas grąžinti pinigus už nepanaudotą atkarpą:)

10. Dėl tos pačios specifinės kainodaros dažnai pasitaiko, kad pigiausi verslo klasės (žymimos raidėmis C, D, J, Z) aviabilietai būna pigesni už brangiausius (t.y. su didžiausiomis keitimo/atsisakymo galimybėmis) ekonominės klasės bilietus (rezervavimo klasės Y, B ir kt.). Tai ypač aktualu tais atvejais, kai skristi reikia greitai, ir pigiausių aviabilietų  nebebūna likę. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų perkamas ekonominės klasės bilietas nekainuoja tiek pat ar daugiau, nei vieta verslo klasėje tame pačiame skrydyje. Kuria klase mieliau skristumėte, turbūt nereikia klausti?

 Kontaktai