Kaip nuskristi į Japoniją už 50 eurų?

Arba į Čikagą. Ar Dubajų. Kur tik įsivaizduojate.

Atsakymas: užsiregistravus aviakompanijų lojalumo programose. Jų dėka nepraturtėsi, bet sumaniai naudojantis galima gauti apčiuopiamos naudos. Kaip tik tokio naudojimosi dėka šiemetinė mano kelionė iš Vilniaus į Tokiją (į abi puses) su SAS kainavo būtent 50 eurų – tiek sudarė oro uosto mokesčių suma. Už panašias ar net žemesnes kainas yra tekę skraidyti ir kitur.

Kaip veikia aviabendrovės lojalumo programa? Užsiregistravus joje, už kiekvieną skrydį konkrečios aviakompanijos ar partnerių lėktuvais keleiviui skiriama taškų (kai kur dar vadinamų „myliomis“). Kiek jų gausite, priklauso nuo skrydžio atstumo, klasės (ekonominė - eko plius - verslo - pirma) ir bilieto sąlygų (galimybės jį keisti ar grąžinti). Akivaizdu, kad dosniausiai „premijuojami“ brangiausi bilietai, bet tai nereiškia, kad ekonominės klasės keleiviams šiame žaidime dalyvauti neverta – narystė vis tiek nieko nekainuoja, išskyrus kelias minutes užsiregistravimui skirto laiko, o įvairūs specialūs pasiūlymai padės taškus uždirbti greičiau arba išleisti jų mažiau norimam nemokamam skrydžiui.

Beje, sukauptus taškus galima iškeisti ne tik į skrydžius, bet ir į nemokamas nakvynes viešbučiuose, automobilių nuomą, perkėlimą į aukštesnę klasę lėktuve ir pan. Be to, per nustatytą laikotarpį (vienerius, dvejus ar trejus metus) surinkus nustatytą skaičių taškų, jums taip pat bus suteiktas ypatingo kliento statusas, su kuriuo nemokamai gausite papildomų paslaugų – pvz., būsite automatiškai perkelti į aukštesnę klasę lėktuve, net jei įsigijote pigiausią bilietą, galėsite vežtis daugiau bagažo be papildomo mokesčio, nemokamai galėsite naudotis verslo klasės laukiamaisiais oro uoste, turėsite pirmenybę kitų keleivių atžvilgiu kilus įvairioms problemoms oro uoste ir kt. Šios privilegijos gana tiksliai parodytos filme „Viskas ore!“ (Up in the Air), kuriame George Clooney vaidina dažnai skraidantį ir azartiškai lojalumo mylias renkantį personalo specialistą.

Nuo ko pradėti kaupti „stažą“ privilegijoms? Pirmas žingsnis – išsirinkti, kurios aviakompanijos lojalumo programa jums tinkamiausia. Paprastai tai bus ta bendrovė, kuri siūlo daugiausia reisų iš jūsų miesto arba kuri skraido į jums reikalingiausius taškus. Kitas variantas - pasitikslinus, kuriam iš trijų pasaulinių oro bendrovių aljansų ji priklauso, užsiregistruoti bet kurios kitos, jums patrauklesnės, atitinkamo aljanso bendrovės lojalumo programoje, nes taškai už skrydžius bet kurio aljanso partnerio lėktuvais suteikiami ir kitų partnerių klientams.

Užsiregistruoti išsirinktoje lojalumo programoje visada galite nemokamai, lėktuve arba aviakompanijų interneto svetainėse užpildę paprastą formą. Tačiau  ČSA Czech Airlines atveju vien už įsijungimą į programą būsite apdovanoti papildomais taškais – tereikia pasekti toliau išdėstytais nurodymais.

ToliauKontaktai