Japonija

Ką pamatyti Tokijuje

Šindžiuku – didžiulis traukinių eismo mazgas ir komercijos bei pasilinksminimų rajonas.  Jo transporto srautai ir neoninės reklamos vaizdžiai parodyti filme „Pasiklydę vertime“, kurio daugelis scenų nufilmuotos 52-ajame Šindžiuku viešbučio „Park Hyatt“ aukšteTokijas. Elektronikos parduotuvė Šindžiuku.Tokijas. Elektronikos parduotuvė Šindžiuku

Šibuja – parduotuvių ir paauglių kultūros rojus, kažkuo primenantis Londono Pikadilį. Tokijas. ŠibujaTik neoninių reklamų ir kelių aukštų dydžio ekranų čia dar daugiau. Populiari susitikimų vieta – statulėlė „Hačiko“ prie Šibujos metro stoties. Hačiko Hačikobuvo vardas šuns, kuris po savo šeimininko mirties dar dešimt metų kasdien bergždžiai ateidavo į stotį jo pasitikti grįžtančio iš darbo, kol nenudvėsė. Japonams šuns ištikimybė padarė tokį įspūdį, kad panašų paminklą pastatė ir gimtajame jo šeimininko mieste. 
Pėsčiųjų perėja, Šibuja, Tokijas
Sako, kad pėsčiųjų perėja prie Šibujos stoties – didžiausia pTokijas. Šibujaasaulyje. Nežinau, kaip tai nustatė, bet panašu į tiesą – nublanksta ir anksčiau matytos Honkongo sankryžos, ir kiti Azijos aviliai. Nekalbant jau apie Europą. Na, pasižiūrėkite patys:
Ropongi, Kabukičio
– naktinio gyvenimo epicentrai. Barai, žetonų automatai, bendro naudojimo merginos ir kitokios abejotinos reputacijos linksmybės užtikrina nuolatinį žmonių srautą.

Ginza – prabangių butikų ir universalinių parduotuvių rajonas.

Akihabara, dar žinoma kaip Elektros Miestas Tokijas, Akihabara(o gal reiktų versti „Elektrėnai“?) dėl didelės elektronikos parduotuvių koncentracijos – tikras entuziastų rojus. Tokijas, Akihabara. Manga kavinėČia ir „kompiuterastų“ idėjinis centras, apstu manga (japoniškų komiksų) ir anime (animacijos) kavinių su internetu, kur nesant kitos prieglaudos galima ir snūstelti per naktį. Dalyje jų klientus – daugiausia tuos pačius „kompiuterastus“ – pasitinka tarnaitėmis su minisijonėliais apsirengusios darbuotojos, kurios kreipdamosi į svečią vadina jį „šeimininku“. Taip sakant, dėl skonio ir pomėgių nesiginčijama.


Ueno
– didelis parkTokijas. Miestiečiai Ueno parkeas su keliasdešimčia muziejų ir meno galerijų bei, žinoma, sakūromis. Subtilumu pasižyminti japonų kultūra šių vyšnių žydėjimui teikia gilią prasmę, gležnuose žieduose įžvelgdama būties laikinumo atspindį. Baigiantis žiemai žiniasklaida skelbia prognozuojamą sakūrų žydėjimo tvarkaraštį visiems šalies regionams, nes nuo piečiausios Okinavos salos iki Hokaido susidaro net kelių savaičių skirtumas.

Sakūrų žydėjimas Ueno parke sutraukia minias persidirbusių miestiečių, kurie atsipalaiduoja po medžiais bendraudami, gerdami sakę ir dainuodami karaokę. 

Turėdami nedaug laiko muziejų lankymui, išsirinkome Tokijo nacionalinis muziejusTokijo nacionalinį muziejų, pristatantį japonų istoriją ir meną nuo ankstyviausių laikų iki dvidešimtojo amžiaus.
 
Ekspozicija dydžiu nepribloškia, bet šiaip visai įdomi. Radau ir nedidelę japoniškų kardų – katana – kolekciją. Nuolatinės ekspozicijos aplankymas kainavo 600 jenų. Norint rTokijo nacionalinis muziejus. Samurajaus šarvaiimčiau pasivaikščioti po Ueno muziejus, bet kuriame iš jų galima nusipirkti bendrą bilietą už 2000 jenų.


Asakusoje rasite seniausiąją mieste Sensodžio šventyklą, pastatytą 645 m. gailestingumo deivės Kanon garbei, daug kitų maldos statinių ir senojo Tokijo (anksčiau vadinto Edo) atmosferą siaurose gatvelėse. Čia taip pat pamatysite garsiojo dizainerio Philippe Starck'o suprojektuotą alaus daryklos „Asahi“ pastatą, kur virš juodo pagrindo („bokalo“) žėri auksaspalvė puta Auksinis šarba liepsna. Iš tikro ji padaryta iš nerūdijančio plieno ir sveria apie 300 tonų. Japonai dizainerio šedevrą vadina paprasčiau - kin no unchi, kas reiškia „auksinis š....“. 

Link Sensodžio vedanti gatvė prasideda senoviniais Kaminarimono (Perkūno) vartais, o pati okupuota suvenyrų ir vietinių skanėstų kioskų. Ypač daug „mojuojančių katyčių“ figūrėlių – tradicinio suvenyro, esą nešančio sėkmę namams.

Tokijas. Kaminarimono vartaiTokijas. Link Sensodžio šventyklos3Tokijas. Link Sensodžio šventyklosTokijas. Sensodžio šventykla

Pačios šventyklos teritorijoje deginami smilkalai, kuriuos apstoję žmonės tyliai meldžiasi ir mostais siunčia dūmus į savo pusę. Gretimoje pavėsinėje samčiais geria gaivų vandenį iš specialaus fontanėlio.  Viduje norintys aukoja šimto jenų monetą, iš dėžutės traukia numerėlį ir pagal jį susiradę stalčiuką sienoje ištraukia savo laimės burtą. Panašių būrimų vėliau matėme daugelyje Japonijos šventyklų.

  Lentelė Asakusoje, vaizdžiai raginanti nelesinti balandžiųTokijas, Asakusa. SensodžisTokijas, Asakusa. Sensodžio šventyklaTokijas, Asakusa. Sensodžio šventyklaTokijas, Asakusa. Sensodžio šventykla. Laimės burtai

Cukidžis – žuvies turgus ir didmeninės prekybos centras. Pašaliniams į jį verta užsukti todėl, kad jame pilna restoranėlių, siūlančių šviežiausią suši, kurį kai kurie laiko geriausiu ne tik Tokijuje, bet ir pasaulyje. Šiame drąsiame pareiškime gali būti tiesos, nes užsukę patys išvydome ilgas vietinių eiles prie keleto restoranų durų. Išėjusi darbuotoja aiškino susirinkusiems, kaip spėju, ką turi šviežiausio.
Tokijas. CukidžisTokijas. CukidžisTokijas. Cukidžis. Suši restoraneTokijas, Cukidžis. Suši restorane

Čia verta aptarti pavalgymo klausimą.Toliau: Japonija: kur pavalgyti

Atgal į Japonija: atvykimas, transportas, nakvynė

Kitos Japonijos nuotraukos Kontaktai