Hotel
Destination:
Check-in:
Check-out:
Guests:
Rating:
More search options

Išrinktos geriausios 2010 m. pasaulio aviakompanijos

Oro bendrovių kokybės (patogumo, punktualumo, personalo efektyvumo ir svetingumo ir t.t.) vertinimus renkantis interneto portalas „Skytrax“, kuris kiekvienais metais renka geriausią aviakompaniją kiekvienoje iš šių kategorijų, paskelbė šiemetinių nugalėtojų sąrašą.

Absoliučioje kategorijoje geriausia pasaulio aviakompanija pripažinta Pietų Korėjos „Asiana Airlines“.

Visas 2010-ųjų geriausiųjų dešimtukas rikiuojasi taip (skliausteliuose nurodyta kilmės šalis):

1. Asiana Airlines (Pietų Korėja)
2. Singapore Airlines (Singapūras)
3. Qatar Airways (Kataras)
4. Cathay Pacific (Honkongas)
5. Air New Zealand (Naujoji Zelandija)
6. Etihad Airways (Abu Dabis, Jungtiniai Arabų Emyratai)
7. Qantas Airways (Australija)
8. Emirates (Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai)
9. Thai Airways (Tailandas)
10. Malaysia Airlines (Malaizija)

Kaip matome, absoliučioje kategorijoje visi laimėtojai – iš Azijos, Persijos įlankos ir Australijos-Okeanijos regionų. Nėra nė vieno europietiško vardo, su kuriais mes įpratę skraidyti, ar juo labiau amerikiečių. Dažnai keliaujančių tai nestebina (tiesą sakant, jų pačių balsai ir lemia nugalėtojus), nes seniai pastebima tendencija, kad einant iš Rytų į Vakarus aviakompanijų aptarnavimo lygis prastėja: tradiciškai svetingiausi Pietryčių Azijos vežėjai, taip pat santykinai naujos Persijos įlankos arabų kompanijos su naujutėlaičiais lėktuvais, o labiausiai „nutriušusios“ – Jungtinių Amerikos Valstijų oro bendrovės. Daugelis šioje šalyje skraidančių orlaivių skaičiuoja kelintą dešimtį metų, o skrydžiams didžiulėje teritorijoje jau seniai tapus kasdienine, o ne prabangos preke, aptarnavimas irgi iš pakylėto nusileido į masių lygį.

Geriausios Rytų Europos aviakompanijos kategorijoje nugalėjo Vengrijos „Malev“. Geriausia Šiaurės Europoje pripažinta ir iš Vilniaus skrydžius vykdanti „Finnair“. Geriausia pasaulyje pirmąja klase (o taip pat geriausiu krėslu ir maitinimu šioje klasėje) gali pasigirti, o mums tik pavydą sukelti arabų „Etihad“. Tarp Pietų Amerikos aviakompanijų pirmąją vietą užėmė LAN, tarp Šiaurės Amerikos – „Air Canada“. Geriausiu vežėju per Atlantą pripažinta britų „Virgin Atlantic“.

Detaliau apie visas vertinimo kategorijas ir jų nugalėtojus – tam skirtame tinklalapyje.

Bookmark and Share

Pakomentuoti

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>