Hotel
Destination:
Check-in:
Check-out:
Guests:
Rating:
More search options

Dubajus: kur prisilietė džinas

Dubajus mūsų kelionių planuose atsirado ne dėl ypatingo troškimo pakliūti į šį garsų miestą (nors prisipažįstu, šiek tiek smalsu buvo visada), o dėl netikėtai pasitaikiusios pigių bilietų akcijos. 620 Lt asmeniui į abi puses nėra brangu, ar ne? Net jei skrydis ne iš Vilniaus, o iš Rygos. O su pigiais bilietais daug galvoti nėra kada – neliks. Tad ilgai nesvarstę čiupom keturis bilietus. Ir tik tada prisiminėm vizas.

Tapę ES piliečiais, greitai pripratome prie patogumo keliauti be vizų ir nuodugnių patikrinimų. Vienok pasaulyje dar yra valstybių, kurios iš Lietuvos piliečių reikalauja vizų. Jungtiniai Arabų Emyratai – viena tokių. Nors daugelio Vakarų šalių piliečiai į Emyratus gali keliauti be išankstinio pasirengimo, nes viza suteikiama pasienyje, mums viskas kitaip.

Pirmiausia, turistinė viza kainuoja gana nemažai – apie 100 JAV dolerių. Mes mokėjome po 230 Lt – ir tai tik todėl, kad pasinaudojome nebrangių tarpininkų paslaugomis.

Kitas sunkumas – nežiūrint puikios, hm, „materialinės bazės“, šalis neturi tokios patogios elektroninės vizų išdavimo sistemos, kaip, pvz., Jungtinės Amerikos Valstijos ar Australija, kai paraišką galima pateikti internetu. Todėl vizą galima gauti tik per tenykštį „sponsorių“ – asmenį ar organizaciją, kuri laiduoja už keliautoją. Sponsoriumi gali būti ir viešbutis, kuriame žadate apsistoti – tik kaip taisyklė, žemesnės nei 4-5 žvaigždžių kategorijos viešbučiai nesivargina net atsakyti į tokius paklausimus. O brangesnieji sutinka, bet gana įdomiom sąlygom: vizos kaina asmeniui – 450 dirhamų (300 Lt), be to, reikia palikti (užtikrinant kredito kortele) apie 3500 Lt dydžio užstatą kiekvienam keliautojui. Užstatas grąžinamas, keliautojui nepažeidus vizos taisyklių, t.y. laiku išvykus iš šalies ir t.t.

Todėl pasirinkome kitą alternatyvą – užsisakyti vizą per lietuvišką kelionių agentūrą. Kurioje dėl šios priežasties teko užsisakyti ir viešbutį. Šioks toks trūkumėlis, nes viešbučius sėkmingai ir nebrangiai užsisakinėjame patys, na bet ką padarysi, jei tokie kryžiaus keliai su tom vizom.

Taigi vieną gražų balandžio vakarą pakylame iš Rygos, ir po gerų penkių valandų skrydžio jau leidžiamės į po sparnu ryškiai žėrintį Dubajų. Dėl miesto geografinės padėties būtent naktį čia ir leidžiasi, ir kyla dauguma skrydžių į Europą. Mūsų atvykimo laikas – 02:35.

Oro uostas didelis, bet niekuo ypatingai nepribloškia. Kai jį pastatė berods 1986 metais, galbūt viskas atrodė kitaip. Dabar gi viskas, kas įspūdingiausia – Azijoje, pirmiausia Kinijoje.

Bet jau čia matosi, kokia tautų maišalynė yra Dubajus. Baltai chalatuoti arabai, nenusakomo stiliaus apdarais pasipuošę pakistaniečiai, indai, filipiniečiai, afrikiečiai… Sako, iš apie 2 mln. šalies gyventojų tik apie 20% sudaro vietiniai, visi kiti – atvykėliai dirbti (tame tarpe ir vakariečiai, kurie darbuojasi biuruose).

Patikros kioske gaunam antspaudus ant pačių išsispausdintų vizų ir pasų ir žengiam atsiimti bagažo. Nors ne, pirmiausia – į „Duty Free“, t.y. bemuitę parduotuvę, kuri čia skirta ir atvykstantiesiems. Ko į ją? Ogi alkoholio.

Dubajus. Tolumoje - oro uosto pakilimo takas

Dubajus. Tolumoje – oro uosto pakilimo takas

Apie pastarąjį – atskira tema.

Skirtinguose JAE emyratuose alkoholio reglamentavimas skiriasi. Dubajus laikomas vienu liberalesnių šiuo požiūriu. Jame norint pirkti, vartoti ar tiesiog turėti alkoholinių gėrimų reikia įsigyti licenciją, kurią išduoda speciali policijos įstaiga. Licencija išduodama tik įsitikinus, kad asmuo gauna pakankamas pajamas (jei neklystu, apie 2500 AED per mėnesį), ir leidžia nusipirkti alkoholio tik už tam tikrą sumą. Vėlgi tiksliai nepamenu, bet kažkuriam emyrate suma negali viršyti 25 procentų pajamų, o kitur tiesiog yra keletas sumų – 500, 1000 ar pan. dirhamų, kurios užprogramuojamos elektroninėje licencijos kortelėje.

Licencija negali būti išduota musulmonams (kas atrodo logiška), bet dėl visų išvardintų sąlygų – taip pat ir turistams, taigi iš esmės taikoma tik Dubajuje nuolat gyvenantiems kitų tikėjimų atstovams. O kadangi turistai licencijos negali turėti, formaliai alkoholio jie taip pat negali net nusipirkti.

Tuo tarpu svaigieji gėrimai emyrate tam skirtose vietose (viešbučiuose ir prie jų priskirtuose baruose) parduodami gana laisvai. Ir brangiai: bokalas alaus kainuoja apie 35-40 AED, kiti gėrimai – atitinkamai. Tokios kainos atsiranda iš alkoholio apmokestinimo keliais įvairių pavadinimų mokesčiais – vienas iš jam taikomų mokesčių siekia 125 procentus, kitas – dar keliasdešimt, ir taip toliau.

Bet jei kainos jūsų neišgąsdins, tai dar nereiškia, kad legalioje prekybos vietoje įsigiję gėrimų nepažeisite įstatymų. Vietos spaudoje nuskambėjo atvejis, kai vienas britas praeitą rudenį viešbučio bare išgėrė kelis stiklus šio bei to, o grįžęs į kambarį ir rengdamasis miegoti susigriebė pametęs pasą. Kitą rytą nuėjęs į policiją parašyti pareiškimo šiuo klausimu, jis buvo paklaustas, ar išvakarėse nevartojo alkoholio, ir kai ilgai nemąstęs atsakė, kad taip, vietoje pagalbos sulaukė antrankių. Bendrakeleivio išpirktas už 1000 dirhamų užstatą, jis tik šių metų pradžioje sulaukė oficialaus nuosprendžio, kuriuo gavo piniginę baudą, dydžiu panašią į minėto užstato sumą. (Neaišku, ar sprendimo teko laukti šalyje, ar jam buvo leista išvykti.)

Komentuodami šią istoriją aukšti vietos teisėsaugos pareigūnai patvirtino, kad alkoholį vartojantys turistai pažeidžia įstatymą, ir tik nuo policijos valios priklauso, ar jiems bus taikoma atsakomybė. O ši gali siekti ir keletą metų nelaisvės (nors valdžia sako, kad praktikoje dažniausiai atsiperkama bauda). Jie aiškina, kad prie akivaizdžiai išgėrusio turisto viešoje vietoje policininkai nesikabinės, jei jis elgsis padoriai ir niekam neužklius. Tačiau jei jūs, pavyzdžiui, išgėrę sėsite į taksi, o šis paklius į autoįvykį, atvykusi policija pamatuos visų įvykio vietoje esančių asmenų blaivumą, ir nustatę vartojusius alkoholio baus juos pagal įstatymą.

Šardža

Šardža

Griežtas įstatymas sukuria sąlygas ir savotiškam verslui. Dubajuje gyvenantys užsieniečiai pasakojo, kad alkoholio lengviausiai (pigiausiai) galima įsigyti kaimyniniame Um-al-Kuveino emyrate, kurį nuo Dubajaus skiria Šardža – visiškai „sausas“ emyratas. Tai žinantys Šardžos gyventojai kartais pabando užsidirbti iš svaigalų pirkėjų: grįžtančius iš Um-al-Kuveino automobilius su Dubajaus numeriais pasiveja ir lengvai stukteli į galą, o tada reikalauja kyšio, kad nekviestų policijos, kuri neabejotinai svečių automobilyje atras alkoholio.

Štai tokia padėtis su alkoholiu. Kurio mes ir einame į Dubajaus oro uosto bemuitę parduotuvę. Kainos parduotuvėje tikrai patrauklios – jei ne palyginus su dauguma Europos bemuičių parduotuvių, tai bent su girdėtomis kainomis mieste. O priėjusi filipinietė konsultantė paslaugiai primena, kad vienas asmuo įsivežti gali iki 4 litrų stipriųjų gėrimų arba 5 litrų vyno. Oho, tokių kvotų liberaliojoje Europos Sąjungoje nė su žiburiu nesurasi.

Įsidėję po porą butelių putojančio vyno (vokiškas „Henkell Sekt“, ispaniška cava „Freixenet“ kainavo po 9 JAV dolerius) ir dar šio to, netvirtai žengiame link muitinės.

Bet mūsų nuogąstavimams išsipildyti nelemta – po dviejų minučių, niekieno nesutrukdyti, jau stovime šiltame Dubajaus nakties ore, dairydamiesi taksi sustojimo aikštelės.

Taksi čia gana nebrangūs. Įsodinimo mokestis oro uoste – 25 dirhamai, visur kitur – 3. Mūsų kelionė iki viešbučio gana trumpa, ir skaitiklis teprisuka 3 papildomus dirhamus virš minėto mokesčio. Beje, aiškūs šiuolaikiniai skaitikliai yra visuose taksi, ir nė karto neteko prašyti taksisto jį įjungti. Patiko gerai matomoje vietoje keleiviams skirtas užrašas: „Jei skaitiklis neįjungtas, jūsų kelionė nemokama“. Super tvarka.

Antroji pasakojimo dalis

Bookmark and Share

11 comments to Dubajus: kur prisilietė džinas

 • Ramas

  Smagu, kad net norisi ten nukeliauti…

 • Jurga

  Is ties kol kas skamba labai “viliojanciai”:)

 • Arunas

  Su analogiskom problemom susidures buvau sausio men, kai AirBaltic pasiule akcijiniu skrydziu i Dubaju. GErai, kad bilietu nenusipirkom, nes po to atsimusem i vizu siena. Taip, mums taip pat pasiule lietuviu agentura suveikti vizas, jei viesbucius uzsisakysim per juos. Paprasius atsiunte viesbuciu kainas. O as juk ne durnas, internetu moku naudotis. Palyginus musu kelioniu agenturos pasiulytas viesbuciu kainas su oficialiuose viesbuciu puslapiuose siulomas kainas teko atsaukt savo planus pamatyti Dubaju. Nes vizos kitaip gauti neimanoma, o negana to, kad musiskem kelioniu agenturom sumoki ~300 lt uz viza, tai dar beveik dvigubai permoki uz viesbucio kambari Dubajuj. Lai paiesko kvailiu kitur. Lauksim geresniu laiku :)

 • toli

  Na, mes iš agentūros pasiūlymus rinkom tol, kol radom tinkamą, t.y. tik nežymiai brangesnį viešbutį nei būtume patys rezervavę.

 • Keliautoja

  Aš taipogi susigundžiau akcija, bet apie vizas žinojau iš anksto… Juokiausi iki ašarų, kai skaičiau istoriją, kaip orouoste varinėja balto chalatai žmones iš vienos eilės į kitą… mes patys gal buvom 5 kartus komandiruojami iš eilės į eilę, jei ne daugiau…vienam pakistaniečiui baigėsi liūdnai su akies skanavimu, nes matyt neįvykdė komandos plačiau atsimerkti ar galva pakelti, o angliškai nesuprato.. sunervino jis tokiu ramiu elgesiu baltąjį chalatą ir buvo iškomandiruotas namo…. aišku juokinga skaityti tą skanavimo procedūrą buvo.. bet tuo metu, būnant ten, nervas ima gerokai, dėl tvarkos nebuvimo…dėl vizų.. patarimas visiems, kreipkitės į vietinę jų agentūrą, ten vizos kaina 68 doleriai, aišku viešbutį reikia pasirinkti, bet kainos pas juos palankesnės nei internete… ir nebutinai tik 4-5 žv viešbučiai reikalaujami.. kuom mes ir pasinaudojom… ir neblogai sutaupėm.. dėl alkoholio.. kažkaip nebuvo baisu, nors apie licensijas buvau girdėjus, tačiau nesuteikiau tam labai didelės reikšmės… tiesa, su lietuviškom teisės auto irgi nuomoja, nereikia tarptautinių. Sėkmės keliaujantiems!

 • Arunas

  Keliautoja > Taip ir neparasei kur kreiptis (jei reiktu) i ta “vietine agentura”. Cia toks jos pavadinimas “vietine agentura” ar kaip? Tikslesnes info reiktu…

 • Keliautoja

  alphatours

 • indre

  baisiai idomus straipsnis.. o kada tesinys..:)..

 • Edri

  Per kokia kelionių agantura daresi vizas straipsnio autorius?

Pakomentuoti

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>