Hotel
Destination:
Check-in:
Check-out:
Guests:
Rating:
More search options

Kelionė po Indoneziją: trys epizodai

Dainius Kinderis

Indonezija – Azijos milžinė, didžiausias pasaulyje archipelagas su 17 508 salomis, turinti daugiausia oro uostų Azijoje, net 656, daugiausia musulmonų visame pasaulyje –  virš 203 milijonų. Šią įspūdingų skaičių seriją būtų galima tęsti ir tęsti.

Indonezijos salynas buvo pripažintas kaip didžiausią bioįvairovę turinti šalis pasaulyje. Tokio floros ir faunos kiekio bei margumyno, kraštovaizdžių ir gamtos turtų įvairumo neturi jokia kita planetos valstybė. Tuo lengva įsitikinti keliaujant po Indonezijos salas. Kiekviena iš jų turi savo „vizitinę kortelę“, savitą veidą, kultūrą ir savo turistinius kozirius.

Nusikelkime į tris skirtingas Indonezijos vietas, kurias būtinai reikėtų įtraukti į savo sąrašą planuojant keliones į didįjį archipelagą. Tai Sumatros salos šiaurė ir jos magnetas – orangutangai, Javos sala – verdantis Indonezijos katilas, su savo įspūdingomis religinėmis šventyklomis ir dar įspūdingesniais veikiančiais ir miegančiais ugnikalniais. Ir, žinoma – Balio sala, kitoks Indonezijos pasaulis, atostogų rojus.

Epizodas pirmas – Javos sala. Tikras paradoksas – tai ir tankiausiai apgyvendinta sala pasaulyje ir viena iš pavojingiausių vietų gyventi žemėje. Javos saloje yra daugybė veikiančių ugnikalnių, kurie išsiverždami niokoja aplinkines gyvenvietes ir priverčia evakuotis milijonus žmonių. Bet jie vėl sugrįžta, išsemia pelenus iš savo kiemo, meldžiasi Alachui ir nuolat neša aukas kalnų dievams, kad nerūstautų.

Ko gero, pats įžymiausias Javos salos objektas – Bromo ugnikalnis, vienas lankomiausių, bet tuo pačiu – ir vienas iš aktyvesnių Indonezijos ugnikalnių, per paskutinį dešimtmetį pokštelėjęs trejetą kartų. Vietiniai iki šiol pagoniškai tiki gamtos jėgomis ir bando sušvelninti ugnikalnio rūstybę kaip galima dažniau apeigų metu aukodami ryžius, vaisius, gyvulius, sumesdami aukas į ugnikalnio kraterį. Nors ugnikalnio aukštis siekia beveik 2400 metrų, jo viršūnę pasiekti nėra tas pats kas pasiekti Everestą, tinka ir nepatyrusiems. Tie, kas kelionės iki kraterio savomis kojomis pasiekti negali, į pagalbą ima arklius, kurie čia yra populiarūs „gelbėtojai“.

Merapi ugnikalnis – šis vardas kelia siaubą indoneziečiams, kurie buvo šalia šio ugnikalnio 2010 metais, kada jis paskutinį kartą įsiveržė. Šalia Merapi ugnikalnio yra didelis miestas Jogyakarta, bei vienas žinomiausių religinių komplesų Indonezijoje – Borobudūras. Neapsiniaukus iš Borobudūro atsiveria kvapą atimanti panorama į Merapio ugnikalnį, vaizdą dar dramatizuoja ugnikalnio pučiamas baltas dūmas. Tas dūmelis iš Merapio rūksta apie 300 dienų per metus. Netoliese gyvenantys, kaip ir Bromo ugnikalnio „įkaitai“ tiki bičiulyste su dievais ir atlieka panašias aukojimo apeigas.

Javos sala – tai ne tik ugnikalniai. Jau minėtas Borobudūras – didžiausia pasaulyje budistų šventykla, kartu su induistų šventyklų miestu Prambananu puikiai paįvairina stebuklingos gamtos salą.

Iš Javos keliaukime į šalies kamputyje esančią Sumatros šiaurinės dalies vietovę, pavadinimu Bukit Lawang. Sumatra – grandiozinė sala, su daugybe įdomybių ir atradimų keliautojams, bet būtent Bukit Lawangas, ko gero, įdomiausias Sumatros rinkinio akmenukas, traukiantis čia nuotykių ieškotojus savo džiunglėmis, kuriose gyvena įspūdingi sutvėrimai – orangutangai. Šie primatai – retai kur sutinkami gyvūnai, paplitę tik Indonezijoje – Sumatroje ir Kalimantane, bei žiupsnelis jų išsimėtę Malaizijoje (Borneo salos dalyje). Iš viso jų populiacija dar gaji, priskaičiuojama apie 40 tūkst. orangutangų, gyvenančių laisvėje arba pusiau laisvėje (reabilitacijos centruose). Iš jų – apie šešis tūkstančius bastosi šiaurinės Sumatros – Bukit Lawango apylinkėse.

Pamatyti orangutangus, būnant Bukit Lawango miškuose – lengva. Ir ne tik pamatyti, netgi paliesti. Tik reikėtų pasisaugoti – orangutangai – labai stiprūs gyvūnai, mėgsta ir už rankos paimti ir apsikabinti (tikrinant kas jūsų kuprinėje), gali atrodyti, kad jie bando jus nusivesti į savo buveinę džiunglėse. Kartu su jumis einantys gidai žino, kad tokios situacijos gali nutikti ir yra pasiruošę, vilioja primatus bananais ir kitokiais vaisiais, kuriuos jie labai mėgsta. Be vaisių orangutangai ėda daug lapų, šaknelių ir netgi paukščių kiaušinius.

Nors, esant Bukit Lawange, susitikimas su orangutangais – garantuotas, norint juos pamatyti teks paprakaituoti ir nužygiuoti nemažą atstumą, geriausia – su nakvyne džiunglėse. Taip ne tik orangutangus pamatysite, bet ir visą Sumatros miško ekosistemą, vieną biologiškai įvairiausių gamtos sistemų pasaulyje. Sumatros orangutangai – be abejonės, įdomiausia, ką galima patirti Sumatroje, bet be šios vietos saloje yra daugybė kitų itin vertų dėmesio. Tai – Tobos ežero apylinkės su etniniais gyventojais ir įspūdingomis panoramomis, Way Kambas nacionalinis parkas, kuriame galima išvysti itin retus indonezietiškus dramblius ir daugybė kitų – didelių ir mažų stebuklų.

Trečias epizodas – kaip ir visose kelionėse, užbaigti reikia ramiai, mėgaujantis poilsiu. Poilsio ikona Indonezijoje – be jokios abejonės – Balio sala, beveik kiekvieno poilsiautojo kelionės į Indoneziją tikslas.

Balis išsiskiria Indonezijos bendrame kontekste, pirmiausia todėl, kad tai induistinė sala, iki šiol praktikuojanti hindu religiją ir tradicinius ritualus. Esant čia pasinersite į Indonezijos hindu religijos grožį, su smilkalų kvapu, gėlėmis ir aukomis bei gracingomis šventyklomis netikėčiausiose vietose. Kita vertus, Balis turi kitą, labiau visiems pažįstamą turistinį veidą, su didžiuliais viešbučiais, pramogų kultūra ir visą parą netylančiu gyvenimu. Lieka tik pasirinkti, o pasirinkimų kaip niekur kitur daug, nors sala gana maža.

Balio salos sostinė Denpasaras – tipiškas Azijos miestas su chaotišku, sausakimšu ir verdančiu gyvenimu. Bet geriausia tiesiai traukti į netoliese esantį Ubudą, su fantastiškomis ryžių terasomis, šventyklomis džiunglėse, tradicinių šokių pasirodymais, o tada į pietuose esantį Uluvatu, su neįtikėtinais skardžiais nuo kurių atsiveria platusis Indijos vandenynas, trykštantis energija bei parodantis savo galybę. Čia renkasi banglenčių sporto profesionalai, gaudantys savo gyvenimo bangą.

Vis tik, ko daugiausia laukiama iš Balio – tai poilsis paplūdimiuose. Būtent paminėtas Uluvatu gali pasigirti vienais gražiausių paplūdimių ne tik Balio saloje, bet ir visoje Indonezijoje. Tiesa, ne visi paplūdimiai čia nukloti baltu it sniegas smėliu. Daug pakrančių – uolėtos, tačiau tai šią vietą daro dar  išskirtinesnę ir įvairesnę. Ant stačių skardžių įsikūrę prabangūs viešbučiai su spa centrais, nuo jų į apačią vinguriuoja laipteliai į nedidelius, bet žavius paplūdimius su žydro vandens voniomis. Argi ne karalių poilsis?

Bookmark and Share

7 comments to Kelionė po Indoneziją: trys epizodai

 • Giedre

  Nuostabi salis, pernai metais prakeliavom sita marsruta:) kitais metais planuojam i Borneo, Sulawesi bei Flores salas

 • murka

  Siais metais prakeliavome kaip tik si marsruta. Nusipirke pigiai bilietus su Qatar avialinijomes keliavome vasario gale-kovo pradzioje. Bukit Lawang zmoniu buvo nedaug ir mums labai labai patiko. Tai geriausia keliones dalis buvo. O Bali ypac nepatiko nes vanduo ir visas papludimys buvo vienas siukslynas tikra ta zodzio prasme. I vandeni nebuvo imanoma ilipti.Sako kad atip buna per dregnaji sezona, visas salos siuksles sunesa i vandenyna. Bet buvo labai bjauru net matyti.
  Aprasytasis keliones marsrutas manau yra idealus kelionei po Indonezija.didelis Aciu jusu puslapiui uz nuorodas apie bilietus ir naudingus patarimus.

 • Augustinas

  Puiki istorija :)

 • eslieu

  Norėčiau dar pridėti vieną nuorodą. Būtinai aplankykite papildomai nelabai toli nuo Bromo esantį 200 metrų Madarikapūros krioklį, išsimaudykite jame. Bromo ir Madakaripūra buvo vieni iš įstabiausių vaizdų, mano matytų gyvenime. Aura,supanti tą krioklių kompleksą, yra nepakartojama. Netenki žado, ir net nebėra prasmės fotografuoti. Kai kas sakė, kad patiko labiau už Niagarą savo natūralumu. Ir nebijokite lietaus sezono. Mes keliavome po Javą pačioj š. m. vasario pradžioj, ir jokių pažliugusių kelių ir problemų.Įdedu nuorodą.
  http://www.diydetour.com/gallery/madakaripura-waterfall/

 • Rugile

  Įspūdinga! Indonezija mano rojaus kampelis, labai svajoju ten sugrįžti ir aplankyti ne tik Balio salą, bet ir kitas.

Pakomentuoti

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>