Hotel
Destination:
Check-in:
Check-out:
Guests:
Rating:
More search options

Kokią mokėjimo kortelę pasirinkti kelionėms?

 

Kokia turėtų būti ideali mokėjimo kortelė kelionėje? Pabandykime susidėlioti.

 1. Ji turi būti pripažįstama visame pasaulyje. Na, bent toje civilizuotoje pasaulio dalyje, į kurią norisi nukeliauti. Pasaulinių tinklų Visa, Mastercard, ir iš dalies American Express išduotos kortelės šį kriterijų atitinka.
 2. Atsiskaityti kortele turi būti kuo pigiau. Kitaip tariant, už pačią galimybę susimokėti reikia atiduoti kuo mažesnius komisinius bankams. Jie nėra jūsų draugai. Kadangi komisinių už atsiskaitymą prekybos vietose šiais laikais niekas nebeima, reikia tiesiog palankaus valiutos keitimo kurso.
 3. Kartais kelionėje prireikia išsigryninti pinigų vietos valiuta. Tai dažniausiai pigiau nei keisti grynuosius. Bet ir čia tyko klastingi mokesčiai. Taigi jų irgi turi būti kuo mažiau.
 4. Gauti pranešimą apie kiekvieną operaciją kortele vos tik ji būna atlikta – ne tik patogu. Kelionėje tai ir saugumo ir sutaupymo klausimas, nes galite akimirksniu sužinoti apie be jūsų leidimo atliktą nuskaitymą, taip pat pamatyti, kiek tiksliai rezervavo (pvz., viešbutyje) ar nuskaitė vietos pinigais arba eurais. Atitinkamai žinosite, ar kortelės siūlomas keitimo kursas palankus.
 5. Galimybė valdyti (aktyvuoti ar apriboti tam tikras funkcijas ar net užblokuoti kortelę) telefone kelionėse irgi labai praktiška. Pavyzdžiui, jei nerandate kortelės kišenėje, ir nežinote, ar jau pametėte ją, ar tik palikote viešbutyje ant naktinio stalelio. Bet kuriuo iš šių atvejų vertėtų ją užblokuoti – kad ir laikinai, kol kortelę atgausite.
 6. Draudimo paslaugos. Ši savybė gali būti naudinga, bet yra per daug sąlygų ir smulkaus šrifto, kad būtų galima vienareikšmiškai pasakyti, jog ji būtina. Draudimas apskritai slidus dalykas.
 7. Ideali kortelė turėtų cashback, t.y. dalies išleistos sumos grąžinimą. Tebūnie kad ir vienas procentas – vis į savo, o ne į banko kišenę.
 8. Žinoma, geriausia, jei visi šie privalumai kortelės turėtojui nieko nekainuotų – jokio metinio ar mėnesinio mokesčio.

Tradiciniai bankai dažniausiai išduoda korteles, kurios tenkina tik kelias iš čia išvardytų sąlygų – pavyzdžiui, pirmą, šeštą ir septintą.

Užtat daugumą šių reikalavimų atitinka fintech‘ų, t.y. finansų technologijų įmonių (kurių kai kurios jau tapo bankais), išduotos kortelės.

 

Pirmas pavyzdys – Revolut.

Revolut kortelės lietuviams pristatinėti nereikia. Pas mus ji plačiai žinoma, mylima ir naudojama – esame berods ketvirta šalis pasaulyje pagal Revolut paplitimą, o jeigu perskaičiuotume atsižvelgdami į bendrą gyventojų skaičių, beveik garantuotai esame lyderiai.

Bet, kaip žinia, sudėti visus kiaušinius į vieną pintinę rizikinga. Ypač tai galioja finansų srityje. Todėl šįkart pakalbėkime apie alternatyvas revoliutui. Jų yra bent kelios.

 

 

 

 

Monese

Kaip ir Revolut, jie įsisteigę Britanijoje, tačiau steigėjas – estas. Beveik saviškis, ar ne?

Kortelę išduoda nemokamai, bet siūlo ir mokamus planus.  Šie kainuoja 4,95 arba 14,95 EUR/mėn.

Ką gi siūlo Monese?

 •           Nemokamai išsigryninti 200 EUR/mėn. Po to skaičiuoja 2 proc. mokestį nuo išimamos sumos. Ne taip gerai kaip N26 ar Curve, bet šis tas
 •           Palankus valiutų keitimo kursas
 •           Pranešimai telefone apie kiekvieną operaciją vos tik jai įvykus
 •           Galimybė akimirksniu atsiskaityti su kitais Monese naudotojais
 •           Belgiška banko sąskaita
 •           Palaiko Google Pay ir Apple Pay
 •           Nemokama papildoma sąskaita svarais sterlingų
 •           Palaiko tiesioginį debetą
 •           Vis gilesnė integracija su Paypal: kol kas Monese programėlėje galima matyti savo Paypal operacijas, vėliau žada daugiau patogumų
 •           Integracija su British Airways mylių kaupimo programa Avios

 

Trūkumas:

 • leidžia papildyti sąskaitą kortele tik 600 EUR/mėn., didesnėms sumoms būtina daryti banko pavedimą.

Paminėtinas dar vienas, greičiausiai laikinas, privalumas: naujiems klientams, pakviestiems esamo kliento, Monese dovanoja 70 eurų (30 vos užsiregistravus ir atlikus pirmą operaciją kortele, likusius 40 – po to, kai kortele išleidžiama ar pervedama 500 eurų). Būtina sąlyga – registruojantis laukelyje Promo code įrašyti kodą GEDIM376.

 

N26

Tai vokiečių įkurtas finansinis startuolis, kurio būstinė Berlyne. Prieš kurį laiką lietuviams pasiūlęs galimybę tapti klientais, N26 vėliau naujų registracijų iš mūsų šalies nebepriėmė. Kas spėjo įsigyti kortelę, tiems pasisekė. Sako, kad tokią galimybę Lietuvos gyventojams dar pasiūlys. Kol jos nėra, tolesnė informacija aktualesnė nemenkam mūsų emigrantų būriui. Registruotis reikėtų su savo užsienietišku asmens dokumentu, nes nurodžius lietuvišką registracija įstringa.

Šio banko klientai gauna vokišką banko sąskaitą ir šiokių tokių patogumų:

 • 5 nemokami išgryninimai eurais bankomatuose per mėnesį
 • Palankus valiutų keitimo kursas
 • Nemokami pavedimai ir įskaitymai
 • Pranešimai telefone apie kiekvieną operaciją vos tik jai įvykus
 • Galimybė akimirksniu atsiskaityti su kitais N26 naudotojais
 • Galimybę naudoti Google Pay ir Apple Pay

Išsigryninti pinigus kitomis valiutomis nei euras šiuo metų kainuoja 1,7% sumos. Šiaip nedaug.

Pasiryžę mokėti 9,90 arba 16,90 EUR/mėn. papildomai gauna nemokamus išgryninimus visame pasaulyje, draudimo apsaugą, pirmenybinį klientų aptarnavimą ir partnerių pasiūlymų.

N26 kartais siūlo nuolaidų pas partnerius, pvz., atgauti 10% sumos užsisakant viešbutį per Booking.

Didelis N26 privalumas lyginant su konkurentais: savo sąskaitą galima valdyti ne tik telefone, bet ir kompiuteryje, prisijungus per naršyklę. Tuo jis primena „tikrą“ banką. Be to, nuo 2019 m. lapkričio N26 vykdo praktiškai momentinius tarpbankinius pavedimus.

Yra ir trūkumas: sąskaitą pasipildyti galima tik banko pavedimu.

Šis neobankas naujiems klientams, pakviestiems esamo kliento, dovanoja 30 eurų, o naująja kortele išleidus pirmuosius 30 eurų – prideda dar tiek pat. Jei norėtumėte tokio pakvietimo (ir gyvenate ne Lietuvoje), atsiųskite mums tuščią laišką.

 

Curve

Curve kortelė -  kitoks produktas nei aukščiau išvardyti internetinių bankų pasiūlymai.

Šios ypač minimalistinio dizaino kortelės turėtojai lygiai taip pat gauna nemokamų pinigų išgryninimų bankomatuose, palankesnį nei tradicinių bankų valiutų keitimo kursą ir momentinius pranešimus apie kiekvieną atsiskaitymą.

Tačiau čia panašumai baigiasi.

Curve paskirtis: sujungti visas jūsų turimas kredito korteles, kad tereikėtų nešiotis ją vieną. Programėlėje pridedi turimas korteles ir nurodai, iš kurios pridėtos kortelės Curve turi nusirašyti padarytus mokėjimus: pvz., Swedbank Mastercard, SEB Visa Gold ar Revolut

Įdomiausia, kad pakeisti naudotiną kortelę programėlėje galima net po mokėjimo fakto, per 14 dienų.

Kitas privalumas: kortelės turėtojai atgauna 1 proc. nuo keliose pasirinktose parduotuvėse kortele išleistos sumos. Nemokamos kortelės turėtojams ši privilegija suteikiama trims mėnesiams nuo Curve aktyvavimo, pasirinkusiems mokamus planus – neribotą laiką. Tarp parduotuvių – Lidl, Ikea, Starbucks ir kt. žinomi vardai.

Mėgėjams mokėti telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu: Curve jau veikia su Google Pay, Samsung Pay, Fitbit Pay ir Garmin Pay – kol kas tik Jungtinėje Karalystėje, bet neužilgo žada paleisti ir kitose šalyse,

Trūkumai? Curve kortelės turėtojai neturi galimybės daryti pavedimus, nes tai tik kortelė, o ne banko sąskaita.

Curve irgi siūlo nedidelę (5 svarų sterlingų) premiją naujiems vartotojams, jei šie registruodamiesi nurodo kodą WYIBP.

 

Pakomentuoti

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>